ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

سنسور دوربین مداربسته

دسته بندی ها : مقاله دوربین مداربسته 22 فروردین 1400 modir 208 مشاهده

در این آموزش با تعدادی از سنسورهای دوربین مداربسته موجود در بازار آشنا می شویم . همچنین شرکت های سازنده و کیفیت آنها را نقد و بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید

سنسور تصویر چیست؟

سنسور تصویر جز اصلی هر دوربینی است. دوربین های آنالوگ معمولی از سنسور تصویر CCD بهم پیوسته برای گرفتن تصاویر با کیفیت استاندارد استفاده می کنند ، در حالی که دوربین های شبکه اخیر از سنسور تصویر CMOS اسکن پیشرونده برای ارائه تصاویر با کیفیت بالا استفاده می کنند. کیفیت سنسور تصویر ، قابلیت تصویربرداری و عملکرد دوربین را تعیین می کند. در این مقاله قصد داریم اطلاعات اساسی در مورد سنسور تصویر را به شما ارائه دهیم.

سنسور تصویر “چشم” دوربین امنیتی شما است. سنسور تصویر وسیله ای است که تصویر نوری را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند. این بیشتر در دوربین های دیجیتال و سایر دستگاه های تصویربرداری استفاده می شود. یک سنسور تصویر معمولاً یک دستگاه متصل به شارژ (CCD) یا یک سنسور پیکسل فعال- نیمه هادی فلزی- اکسید (CMOS) است.
1 # سنسور تصویربرداری

سنسورهای تصویر CCD و CMOS دو فناوری مختلف برای ثبت تصاویر به صورت دیجیتال هستند. هر دو نوع تصویرگر ، نور را به بار الکتریکی تبدیل کرده و آن را به سیگنال های الکترونیکی پردازش می کنند.
2 # سنسور تصویر CCD

CCD مخفف Charge Coupled Device است ، وسیله ای برای حرکت بار الکتریکی است ، معمولاً از داخل دستگاه به منطقه ای که می توان بار را دستکاری کرد. برای ادغام با یک سنسور ، مانند دستگاه فوتوالکتریک ، شارژ خوانده شده را تولید می کند ، بنابراین CCD را به یک فناوری بزرگ تبدیل می کنیم که در آن تبدیل تصاویر به سیگنال دیجیتال مورد نیاز است.
3 # حسگر تصویر CMOS

CMOS مخفف Complementary Metal-Oxide Semiconductor است که به سنسورهای پیکسل فعال نیز معروف است. سنسور CMOS از سنسور تصویر فعال پیکسل MOS که در دهه 1960 اختراع شد ، فرود می آید. شامل مدارهای مجتمع ، آرایه هایی از سنسورهای پیکسل.
4 # CCD در مقابل سنسور تصویر CMOS
CCD در مقابل فناوری تصویربرداری CMOS

مقایسه CCD و CMOS

5 # تفاوت در برنامه های نظارت تصویری واقعی

از جدول مقایسه ای فوق ، می دانیم که CCD و CMOS موافقان و مخالفانی دارند. بر این اساس ، ما می توانیم دوربین های امنیتی CCD یا CMOS را برای برنامه های مختلف نظارت تصویری انتخاب کنیم.

1. شرایط کم نور ممکن است از دوربین CCD استفاده کند

از آنجا که سنسور CCD دارای منطقه تصویربرداری م effectiveثر زیادی است ، در شرایط کم نور ، می تواند نور بیشتری را برای گرفتن تصاویر دریافت کند. این دلیل آن است که سنسور تصویر CCD عملکرد کمتری نسبت به سنسور تصویر CMOS دارد. برای محیط های کم نور ، مانند پارکینگ کم نور ، راه پله ها ، اتاق تاریک ، کاربر ممکن است استفاده از دوربین های CCD را انتخاب کند.

2. استفاده از دوربین CMOS در محیط مخفی

ابعاد سنسور تصویر CMOS می تواند بسیار کوچک باشد ، بنابراین دوربین می تواند اندازه جمع و جور باشد. با این حال ، دوربین CCD به محیط مدارهای پیچیده محدود می شود ، ابعاد آن نمی تواند مانند CMOS مینیاتور باشد. برای بعضی از مکانهایی که دوربینها در معرض خرابکاری هستند ، کاربران ممکن است استفاده از دوربین مخفی CMOS را انتخاب کنند.

3. دوربین CMOS برای سرعت فریم با سرعت بالا

حسگر تصویر CMOS می تواند مستقیماً سیگنال فوتوالکتریک را به سیگنال دیجیتال تبدیل کند ، سرعت پردازش بسیار سریع است. این مزیت باعث می شود سنسور تصویر CMOS برای دوربین های فریم پرسرعت بسیار مفید واقع شود ، سرعت ایده آل می تواند به 400-2000 در ثانیه برسد. بنابراین برای عکسبرداری با سرعت بالا در فیلم ، از دوربین CMOS بهتر استفاده کنید.
6 # چرا بیشتر دوربین های شبکه از حسگر تصویر CMOS استفاده می کنند؟

مهم نیست که CCD چقدر خوب است ، یا سرعت فن آوری CMOS چقدر سریع است ، فناوری تصویربرداری CCD همچنان در انحصار شرکت های ژاپنی (سونی ، پاناسونیک ، شارپ و غیره) است. برای دوربین های امنیتی با کیفیت بالا ، شرکت های آمریکایی فناوری های پردازش فیلم ، فشرده سازی و انتقال فیلم و غیره را کنترل می کنند. بنابراین ، برای اولین بار دوربین های شبکه با کیفیت بالا از سنسور تصویر CMOS + راه حل Texas Instrument (TI) استفاده می کنند. بعلاوه ، ساخت سنسورهای CMOS بسیار ارزانتر از سنسورهای CCD است. برای ساخت سنسور تصویر CMOS به زیرساخت های ساخت کاملاً متفاوتی نیاز است. در سال های گذشته ، تولید کنندگان سنسور تصویر CCD تمایلی به کنار گذاشتن تولید سنسورهای CCD نداشتند. بیشتر و بیشتر شرکت های امنیتی تصمیم می گیرند دوربین های شبکه مجهز به سنسورهای تصویر CMOS را توسعه دهند

modir

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0